Galaxy A50 me kamerë 24MP dhe ram memorie 4GB

Modeli më i ri i prodhuesit koreano-jugor Samsung Galaxy A50 do të ketë bateri 4000mAh dhe kamerë kryesore 24MP në anën e pasme. Kapaciteti i baterisë padyshim do të jetë adekuat, por ende nën atë që parashikohet për Galaxy M20, i cili pritet të jetë 5000mAh.

Galaxy A50 do të ketë procesor Samsung Exynos 7 9610, i cili ka një CPU me katër bërthama Cortex-A73 dhe katër bërthama A53. Telefoni ka 4GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë për ruajtje dhe përdorë softuerin Android 9 Pie, transmeton KP.

Kjo sugjeron që telefoni nuk do të lansohet përpara familjes Galaxy S10, pasi Samsung tradicionalisht shpall telefonat e tij të parë me një version të ri të Android që nga fillimi.

Galaxy A50 mund të marrë një opsion wireless ngarkimi, si dhe një censor për gjurmë të gishtave në ekran që do të jetë një variant optik dhe jo ultrasonik sikurse te linja Galaxy S10. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë