Ka nisur të marrë formë ‘Arena Kombëtare’, kur pritet inaugurimi

Stadiumi “Arena Kombëtare”, pritet të inaugurohet në datën 11 qershor të këtij viti, në takimin që Shqipëria do të luajë ndaj Moldavisë, e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

FSHF i ka kërkuar organeve të UEFA-s, se në këtë datë, do të jetë gati e gjithë infrastruktura e stadiumit, që të presë një ndeshje ndërkombëtare, dhe në këtë rast është pikërisht ndeshja ndaj Moldavisë.

Edhe pse ky njoftim ende nuk është bërë publikisht zyrtar, kjo lihet të kuptohet edhe në njoftimin e FSHF në faqen zyrtare, që nuk e cilëson saktë stadiumin, por shënohet vetëm “Sheshi Italia”, vend i cili përkon me sheshin jashtë stadiumit “Arena Kombëtare”. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë