Shurupi 10 herё me i fuqishёm se penicilina

Ky eshtë një shurup, që ndonëse tepër djegës për gojën, bën mrekulli për shëndetin e trupit tonë. Është fjala për shurupin e hudhrës, shurupi në përmbajtje të tij ka edhe uthull molle, mjaltë dhe hudhër. 

Ju mund të përdorni antibiotikë por ato kanë efekte anësore në një afat të gjatë dhe ndonjëherë mund të lënë virusin të paprekur. Por, ilaqet e bëra nё menyrë natyrale pa dyshim se janё më e mirë se medikamentet dhe nuk ka efekte anësore dhe rritё imunitetin në mënyrë të përkryer, ndërsa ju bën më të shëndetshëm në përgjithësi.

Në shumë raste, këto shërime janë më të mira se antibiotikët . Këtu mund të shihni kurimin më të mirë të natyrës që është 10 herë më i fuqishëm se medikamentet për astmë, kollë, dhimbje të fytit, infeksione në sistemin e frymëmarrjes, bronkit dhe më shumë.
Çdo përbërës është i fuqishëm në vetvete, por efektet e tyre rriten kur përzihet së bashku.
Nga konsumimi i shurupit të hudhrës përfitoni:
Konsumimi çdo ditë i këtij ilaçi do të përforcojë sistemin tuaj imunitar dhe do të zvogëlojë presionin e gjakut, si dhe nivelin e kolesterolit. Shurupi do ta ndihmojë trupin tuaj të luftojë infeksionet dhe gripin, dhe mund të zvogëlojë dhimbjen e shkaktuar nga kushtet inflamatore.
Mjalti është një agjent i fuqishëm antibakterial, anti-viral, ndërsa uthulla e mollës është e pasur me acid citrik, që mund të nxjerrë gurët e veshkave.
Hudhra është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë dhe ka veti të fuqishme antivirale dhe antibakteriale që mund të rrisin sistemin tuaj imunitar falë përmbajtjes së alicinës.
Kёta janё përbërësit pёr përgatjen e shurupit:
-200 ml. uthull molle,
-200 ml. mjaltë,
-6 thelbi hudhër.

Përgatitja:
-Para së gjithash prisni në copa të holla ose shypni thelbitë e hudhrës, pastaj shtoni mjaltin dhe uthullën e mollës .
-I përzieni ato.
-Vendoseni përzierjen në një kavanoz qelqi, mbylleni dhe mbajeni në frigorifer për 5 ditë.
-Pas 5 ditësh, shurupi juaj do të jetë gati.
Përdorimi:
Shtoni 2 lugë çaji shurup në një gotë me ujë, pastaj pijeni përzierjen pas ngrënies. Kjo gjë duhet bërë vetëm një herë në ditё, pasi është shumë përbërje e fortë.
Konsumi i rregullt i tij do të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe do të parandalojë sëmundje të shumta. /©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë