Shfletimi i Kategorisë

shëndeti

Ushqimet bio kundër yndyrës në gjak

Problemet me kolesterolin dhe yndyrat e tjera në gjak mund të rregullohen me një dietë të shëndetshme dhe atë duke konsumuar bio ushqime nga pemët e perimet tona që zakonisht mund t'i kultivojmë në kopshtet tona. Nutricionistët thonë se…

Hani këto ushqime për të ulur kolesterolin në gjak

Sipas një studimi të bërë nga Dr. David Jenkins i Universitetit të Torontos, ushqimet si sallata, lakra, spinaqi po edhe arrat, farat, fasulet dhe qumështi i sojës mund të ndihmojnë në uljen e kolesterolit LDL (të keq) në organizëm,…

10 plazhet më të bukura në Jugun e Shqipërisë

Kjo është periudha kur plazhet janë të mbushura plot me turistë të huaj dhe vendas në Shqipëri. Gjithmonë e më tepër njerëzit kërkojnë të lëvizin dhe të vizitojnë vende të ndryshme. Që nga veriu e deri në jug, vendi ynë është i pasur me…

Pija me këta 4 përbërës bën mrekulli, efektet pas një jave

Lëngjet, që përmbajnë pemë apo perime janë një nga pijet më të shëndetshme, që ju mund t’i konsumoni. Nuk është gjithmonë e lehtë të marrësh sasinë e duhur të pemëve dhe perimeve që rekomandohet gjatë ditës, mirëpo me anë të blenderëve ju…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë