Sonte duele vendimtare nё Ligёn e Kampionёve

Sonte prej orёs 21:00 do tё zhvillohen duele interesante nё kuadёr tё xhiros sё fundit tё fazёs grupore tё Champions League dhe do tё pёrcaktohen ekipet qё do tё avansojnё nё tё tetёn e finales, bёn tё ditur Kabllogrami.

Pas pak, me fillim nё ora 21:00 nisin duelet:

Grupi A

Club Brugge KV : Atl. Madrid

Monaco : Dortmund

Grupi B

Barcelona : Tottenham

Inter : PSV

Grupi C

KF Ylli i Kuq : Paris SG

Liverpool : Napoli

Derisa sapo kanё pёrfunduar  ndeshjet e Grupit D, ku tashmё dihet qartё se Porto ёshtё fitues i grupit me 16 pikё dhe Schalke nё vendin e dytё me 11 pikё, qё kualifikohen tutje, derisa Galatasaray nё vendin e tretё, bartet nё Europa League. Lolomotiva e Moskёs kthehet nё Rusi duarthatё.

Galatasaray : FC Porto 2:3

Schalke : Lokomotiv Moscow 1:0 /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë