Tottenham në ½ të finales së EFL Cup pasi mposht Arsenalin

Derbi londinez ndërmjet Arsenalit dhe Tottenhamit i ka takuar këtij të dytit. Tottenham Hotspur ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të EFL Cup, duke e mposhtur Arsenalin në ‘Emirates Stadium’, me rezultat 0-2, njofton Kabllogrami.

Son Heung Min në minutën e 20’-të të ndeshjes, i dha epërsinë e parë Tottenhamit.

Në pjesën e dytë, Tottenham shënoi edhe golin e dytë, që vulosi kualifikimin me Dele Alli në minutën e 60’, pas një asistimi nga Harry Kane. /©Kabllogrami/

 

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë