Shfletimi i Kategorisë

Kult-Art

Tenori Ramë Lahaj, një shembull i rrallë i suksesit  

Në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ edicionin informativ në gjuhën shqipe, tenori shqiptar tashmë me famë globale Ramë Lahaj, ka folur për rrugëtimin e tij aspak të lehtë dhe plot sfida drejt rrugëve të suksesit. Fragmente të shkrimit…

Fatos Kongoli shpallet ‘Shkrimtari i Vitit’

Shoqata e Botuesve të Kosovës në kuadër të panairit të librit që po mbahet këto ditë në Prishtinë, shkrimtarin e shquar shqiptar Fatos Kongolin, e shpalli shkrimtar të vitit me veprën, “Gënjeshtarë të vegjël”. Kurse, për shkrimtarin e…

URIME DITËN MËSUES!

Mësuesi flet dhe komunikon me kohën. Ai është një hallkë në zinxhirin e brezave. Duke lidhur të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen, ai reflekton punën dhe edukatën krijuese. Të jesh mësues është një talent. Mësuesit nuk bëhen ata…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë