Vulin si Vulini: Bёn cirkus me kërkesa për BE-në lidhur me Kosovën

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian në raport me Kosovën ka vetëm “karrota politike” dhe vetëm shpërblime për Kosovёn, sipas tij pёr, “sjellje të keqija”, pёrcjell Kabllogrami

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thёnё sot se fton BE-në të veprojë pas vendimeve të fundit nga Kosova në lidhje me taksën dhe ushtrinë.

Në një prononcim për “RTS”, Vulin ka thënë se BE-ja duhet të marrë masa konkrete ndaj Kosovës në raport me vendosjen e taksës prej 100% ndaj mallrave serbe, transmeton Lajmi.net.

Sa i përket formimit të ushtrisë së Kosovës, Vulin ka thënë se është detyrë e KFOR-it ta parandalojë organizimin e çdo formacioni të armatosur në atë territor.

Vulin ka shtuar se ushtria e Serbisë është në komunikim të vazhdueshëm me KFOR-in edhe pse shumë herë, sipas tij, ka mbetur i zhgënjyer, me atë mision. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë