Shfletimi i Kategorisë

shëndeti

Pija që largon dhjamin në bel për 4 ditë

Një super recetë për të humbur dhjamin e tepërt në zonën e barkut, është pija sekrete! Kjo pije do stimulojë trupin, duke konsumuar dhjamin dhe duke stimuluar metabolizmin pa asnjë efekt negativ. Fillimisht duhet të evitoni ëmbëlsirat,…

Kaliumi përmes ushqimit i domosdoshëm

Mënyra më e mirë për të përftuar dozën e rekomanduar të kaliumit /4,700 miligramë çdo ditë/ është të konsumoni sa më shumë fruta dhe perime. Sipas Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, vetëm 1 në 10 të rritur marrin sasinë e…

Lexoni çdo ditë pёr shёndet tё mirё

Leximi ndikon në shumë mënyra në mendjet dhe jetët tona. Në nivelin fiziologjik, është dëshmuar shkencërisht se leximi aktiv është i aftë të rritë lidhjen e neuroneve. Në anën tjetër, në aspektin emocional, leximi është dëshmuar se e…

Limoni me vaj ulliri, shumё përfitime pёr shëndetin

Pija ideale për të detoksifikuar dhe eliminuar të gjitha toksinat dhe mbetjet e grumbulluara në trup është shumë e thjeshtë pёr t’u pёrgaditur dhe përbëhet nga lëngu i limonit dhe vaji i ullirit. Nëse zgjoheni të lodhur, madje edhe pas…

Nga cilat sëmundje vdesin më së shumti kosovarët

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat për “Shkaqet e Vdekjeve në Kosovë» për vitet 2014/2015. Ky publikim u mundësua me punën e përbashkët të ASK-së dhe Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik (IKSHPK). Nga tё…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë