Shfletimi i Kategorisë

Kuriozitetet

Njihuni me disa nga shtetet që s’kanë fare ushtri

Islanda Populli skandinav hoqi ushtrinë e tij në 1869; megjithatë, SHBA-të mbajtën një bazë në vend nga viti 1951 deri në vitin 2006. Ai është i vetmi vend i NATO-s pa ushtri këmbësorie dhe ka marrëveshje për operacionet e mbrojtjes dhe…

Dashi Uleni pak ritmin në punë. Edhe nëse të tjerët synojnë të dalin para jush, duhet të mendoni më shumë për veten tuaj. Ndoshta është më mirë që të reflektoni mbi gjërat që keni arritur, por edhe për ato ku keni dështuar. Demi…

Tensionet në Lindjen e Mesme rrisin çmimet e naftës

Çmimet e naftës janë rritur të hënën, pasi Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Uashingtoni ka marrë të gjitha masat e nevojshme për të garantuar lëvizje të sigurt në Lindje të Mesme. Ai i ka bërë këto komente një javë…

Vajza e Trumpit po kënaqet nëpër Beograd

E bija më e vogël e presidentit amerikan, Tiffany Trumpit ndodhet në Beograd, ndërsa në Serbi do të qëndrojë 11 ditë, shkruan gazeta serbe “Blic”. Sipas këtij burimi ajo “po kënaqet” në kryeqytetin serb. Tiffany Trump po argëtohet nëpër…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë