Shfletimi i Kategorisë

Sporte Luftarake

Distria e artë në Grand Prix të Turqisë

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka qenë e pandalshme në Grant Prix “Antalia 2019”, duke vazhduar rrugën e sukseseve ndërkombëtare që ky sport po ia sjell Kosovës. Në kategorinë deri 48 kilogramë ajo ka rrëmbyer medaljen e artë, pasi…

Xhudo: Distria Krasniqi në finale

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, pasi mposhti me Ippon në gjysmëfinale, serben Stojandinov, është kualifikuar në finale në Grand Prix të Turqisë, duke mposhtur xhudistin koreane-jugore, Yuyeong Kan. Në finale, Krasniqi do të…

Krenaria e artë e Kombit

Krenaria kombëtare e quajtuar Majlinda Kelmendi, nxënësja e mësuesit që po punon fort me dekada për të ndërtuar edhe krenari tjera kombëtare, Driton Kuka, ka shkëlqyer në turneun e xhudos Grand Prix “Tel Aviv 2019” që u mbajt në Izrael,…

Majlinda kalon në finale

Krenaria kombëtare e quajtuar Majlinda Kelmendi, nxënësja e mësuesit që po punon fort me dekada për të ndërtuar edhe krenari tjera kombëtare, Driton Kuka, po shkëlqen në turneun e xhudos Grand Prix “Tel Aviv 2019” që po mbahet në Izrael,…

Boks: Shqiptarja shpallet kampione e botës në WBC MuayThai

Bokserja shqiptare  Alma Juniku është shpallur kampione e botës, në WBC MuayThai për peshat deri në 54 kilogram. 18 vjeçarja e cila përfaqëson Australinë në boks, mposhti në finale kundërshtaren nga Tajlanda, Zaza Sor Aree, pas 5 raundeve.…

Distria Krasniqi e artë në Kinë /Video/

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Kinë duke përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018, njofton Kabllogrami Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale xhudisten japoneze, Kondo Ami,…

Klubi i Taekwondos së Kosovës sjell 6 medalje nga Bullgaria

Dje dhe pardje, mё datën 1 dhe 2 dhjetor u mbajt turneu ndërkombëtar i Taekwondos Hereya Open 2018 në Sofia, kryeqytetin e Bullgarisё. Ekipi i Kosovës u përfaqësua në këtë garë me 16 garues, në kategoritë për fëmijë, kadetё, juniorё dhe…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë