Mos flini me barkun e zbrazët

Duhet të keni kujdes që asnjëherë mos të shkoni në shtrat nëse barkun e keni të zbrazët.

Kemi lexuar mjaft se nuk preferohet të hani para se të flini, mirëpo nuk preferohet as të flini me bark të zbrazët, sepse kjo ndikon edhe në cilësinë e gjumit, transmeton kp.

Kur nuk keni ngrënë ushqim, niveli i glukozës në gjak bie dhe si rrjedhojë gjumi gjatë natës do jetë i çrregullt. Nëse nuk hani siç duhet, do ndjeni vetëm uri gjatë gjithë ditës, derisa edhe gjumin e natës do ta keni të tmerrshëm.

Kur trupi nuk arrin të marrë gjumin e mjaftueshëm, atëherë dobësohen aftësitë metabolike të organizimit. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë