Shfletimi i Kategorisë

Yjet

Kur yjet shqiptare bëhen bashkë

Festivali i muzikës “Summertime Ball”, i cili mbahet çdo vit në Londër në të shtunën e dytë të muajit qershor, mblodhi emra të mëdhenj të muzikës në stadiumin Wembley. Ndërsa, mes tyre ishin edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare Rita Ora…

Angelina Jolie nuk ndalet në punët humanitare

Ambasadorja e OKB-së, Angelina Jolie, ka vizituar një kamp refugjatësh në kufirin Kolumbi-Venezuelë. Duhet cekur se në kuadër të punës humanitare në rajonet që kanë pësuar nga luftat dhe janë përballur me kriza humanitare, Angelina Jolie…

Rita Ora në Kosovë me mision humanitar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka ardhur në Kosovë ku do të qëndrojë disa ditë në vend dhe do të merret me aktivitete humanitare lidhur me gratë viktima të luftës në Kosovë. Rita ditë më parë kishte bërë të ditur…

Gjithë fituesit e “Brit Awards”, përfshirë Dua Lipën

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka fituar çmimin për Këngën më të mirë të vitit në ceremoninë e sivjetme të “Brit Awards”, në bashkëpunim me Calvin Harris, me këngën “One Kiss”, transmeton Kabllogrami. Ky çmim vjen pak kohë pasi ajo hyri…

Shuhet Karl Lagerfeld, ikona stilistike e Chanel-it!

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Pas themelueses Coco Chanel, emri i tij ishte më i rëndësishmi për më shumë se 3 dekada të “Chanel”. Stilisti ikonik, i cili ishte gjithashtu drejtori artistik i shtëpisë së modës së…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë