Shfletimi i Kategorisë

Aktuale

Kosova në fokusin e takimit të sotëm Pompeo-Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Nju Jork me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Mediet serbe raportojnë se Kosova do të jetë tema kyqe e diskutimit në takimin ndërmjet Pompeos dhe Vuçiqit, transmeton…