Shfletimi i Kategorisë

Futboll

Pritet të ndodh: Vedat Muriqi në Galatasaray

Vedat Muriqi është një ndër lojtarët më të kërkuar në afatin kalimtar të verës në shtetin turk. Reprezentuesi i Kosovës ka lënë pas vetes një sezon të jashtëzakonshëm duke shënuar 17 gola dhe asistuar në tetë raste. 25-vjeçari sot (e…

Kosova ngritet në FIFA, Shqipëria ulet në ranglistë

Pas ndeshjeve zyrtare të muajit Qershor, përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e zhvilluara. Së pari Kosova luajti në udhëtim te Mali i Zi ku barazuan 1-1, ndërsa ekipi i drejtuar nga Bernard Challandes ndeshjen e…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë