Shfletimi i Kategorisë

Futboll

Pritet të ndodh: Vedat Muriqi në Galatasaray

Vedat Muriqi është një ndër lojtarët më të kërkuar në afatin kalimtar të verës në shtetin turk. Reprezentuesi i Kosovës ka lënë pas vetes një sezon të jashtëzakonshëm duke shënuar 17 gola dhe asistuar në tetë raste. 25-vjeçari sot (e…

Kosova ngritet në FIFA, Shqipëria ulet në ranglistë

Pas ndeshjeve zyrtare të muajit Qershor, përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e zhvilluara. Së pari Kosova luajti në udhëtim te Mali i Zi ku barazuan 1-1, ndërsa ekipi i drejtuar nga Bernard Challandes ndeshjen e…

Portugalia, kampionia e parë e Ligës së Kombeve

Pasi që u shpall kampione Evropiane e futbollit në EURO-n e fundit që u mbajt në Francë, Portugalia ka vazhduar rrugën e suksesit duke u bërë kombëtarja e parë që ka fituar titullin e kampionit në Ligën e Kombeve, raporton Kabllogrami.…

Kombëtarja e Shqipërisë mposhtet nga Islanda

Pas ndeshjes zhgënjyese të cilën e zhvilloi mbrëmë përfaqësuesja e Kosovës në stadiumin e Podgoricës pa shikues, kundër Malit të Zi duke remizuar, edhe Shqipëria ka lënë përsëri shije të hidhur duke pësuar humbje në udhëtim tek Islanda, në…